Využití kinesio tapu při cvičení

Ačkoliv se na světě ještě nachází hodně skeptiků k alternativní medicíně, je pěkné, když někdo objeví nějaký život-zkvalitňující zlepšovák netechnického rázu. Pokud se bavíme o takzvaných „tejpech“, nemůžeme přímo hovořit o alternativní medicíně. Přesto se však tato terapeutická metoda vymyká jakýmsi zažitým standardům. A mnoho terapeutů na ni nedá dopustit. V zásadě rozeznáváme dva hlavní typy tejpů, fixační a kineziologický. Fixační má, jak již název napovídá, za úkol zpevnit danou partii, kdežto ten kineziologický podporuju snížení bolesti, zmizení otoku, a také lepší prokrvené dané oblasti díky lepšímu prokrvení. V čem je dále temtex kinesiology tape tak vynikající?

TIP: Chcete začít efektivně hubnout? Svět Zdraví nabízí rychlé a efektivní hubnoucí metody.

Jeho síla spočívá ve zdánlivě malé věci. Veškerá jeho „genialita“ stojí v základě na elastické vlastnosti, která je zajištěna vláknem polyuretanu, které je díky zajištění jakési bezpečnosti omotáno ještě 100% bavlnou. K aplikaci kinesio tapu existuje několik metod, které však každý moderní terapeut zvládá. Vzhledem k tomu, že většina technik je založena na lepení elastické pásky na natáhnutou část těla, nastane po návratu do přirozené pozice takzvané „zvrásnění“, díky kterému dosáhneme zvětšení prostoru mezi kůží, podkoží, povrchovými fasciemi a svalem, kde se nacházejí jak cévy a komponenty lymfatického systému, tak i receptory snímající tlak, vibrace a další. Mnohým již jistě dochází, že takový kinesiologický tape je nezaměnitelným pomocníkem právě při sportu!

Na http://www.kinesio-tape.cz/ najdete povážlivé množství jak samotných barevných elastických pásek, tak i příslušenství k její snadné aplikaci na tělo.

Štítky: , ,

Comments are closed.